ESEO Blog
SRR PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wojciech Frączek   
Piątek, 28 Sierpień 2009 11:02

Właśnie skończył się kolejny etap naszego projektu. Podczas SRR (System Requirements Review) w ESTEC zostały omówione wszystkie nieścisłości (RID), które eksperci z ESA zauważyli w dokumentacji przygotwanej przez CGS z pomocą wszystkich zespołów. Poza pracą mieliśmy wiele innych atrakcji, m. in. mecz piłkarski ESEO-GENSO, oglądanie wyścigów konnych w Morzu Północnym:).

 

wyscig

 

Teraz czeka nas dużo pracy, aby przygotować dokumentację na kolejną "konfrontację z ESA" - PDR (Preliminary Design Review). Wstępna wersja dokumentacji powinna być wysłana do CGS do 15 października.

 

Poza tym, pomimo pewnych problemów udało nam się uzyskać zgodę ESA na korzystanie z IP Core HurriCAN (kodu w VHDL stanowiącego kontroler CAN).

 
Uruchamianie aplikacji RTEMSowych na QEMU używając Eclipsa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kocoń   
Czwartek, 27 Sierpień 2009 17:03
Zapraszam do próbowania swoich sił w RTEMSie! Specjalnie w tym celu udostępniam manual - jak uruchomić aplikację w eclipsie korzystając z wirtualnej maszyny "qemu". Dwa niezbędne do tego linki znajdują się poniżej. Używając Eclipsa możemy naprawdę w niezły sposób zautomatyzować i przyspieszyć sobie pracę właśnie poprzez kilka małych sztuczek.
Jeszcze raz dzięki dla Claudio Silva, bez którego zbudowanie dobrego, działającego pod qemu GRUBa będącego w stanie załadować nasze aplikacyjki byłoby bardzo trudne :)
Oto wspomniane linki :
Zmieniony: Czwartek, 27 Sierpień 2009 17:19
 
Staż w CGS 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wojciech Frączek   
Czwartek, 06 Sierpień 2009 20:59

Po trzech tygodniach wyczerpującej pracy w Benevento, mój staż dobiegł końca. Podczas tego okresu udało mi się stworzyc pierwszą wersje architektury HK I/F (płytki odpowiedzialnej za zbieranie danych z czujników temperatury) oraz urządzenia do testowania naszego podsystemu na Ziemi.


Poniżej przedstawiam moje stanowisko pracy. :)


praca

Pomimo sprzątaczki, która próbowała nas budzić o 7 rano, wyjazd był udany.:) Oprócz owocnej pracy mogłem zwiedzić i poznać kulturę Włoch.

Zmieniony: Piątek, 28 Sierpień 2009 11:33
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2