O kole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kocoń
Czwartek, 21 Maj 2009 12:24
Studenckie  Koło  Inżynierii  Kosmicznej  (SKIK)  działa  na  Wydziale  Technik Informacyjnych  Politechniki  Warszawskiej.  Powstało  w  2004  r.  przy  Instytucie Radioelektroniki, a opiekunem naukowym został dr inż. Krzysztof Kurek. Koło powstało w celu przyłączenia  się  studentów Politechniki do międzynarodowego  stowarzyszenia SSETI  (Student Space Exploration and Technology  Initiative). Stowarzyszenie  to, działające w porozumieniu z departamentem  edukacyjnym    ESA  (European  Space  Agency  –  Europejska  Agencja Kosmiczna),  obrało  sobie  za  cel  budowę  obiektów  kosmicznych  –  satelitów. W tej chwili budowa podzespołu jednego z satelitów pierwotnie nadzorowanych przez SSETI jest jednym z najważniejszych projektów Koła, ale powstały również inne pomysły.
Zmieniony: Czwartek, 21 Maj 2009 16:46